|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Про Університет / Кафедри / Факультет післядипломної освіти / Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії ФПДО

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії ФПДО

Електронна адреса Друкувати PDF

Адреса: м. Львів, вул.. Чернігівська 7

тел. +380(32) 2769795

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Кафедра заснована в 1975 році

 

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ

Підгірний Ярослав Михайлович,  доктор медичних наук, професор.

Заступник керівника кафедри – завідувач навчальною частиною, к.м.н., доцент Вербовський Роман Михайлович. 

Заняття проводяться на клінічних базах у Львівській обласній клінічній лікарні (вул.Чернігівська 7), Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Миколайчука, 9), Львівській обласній дитячій клінічній лікарні (вул.. Лисенка, 31), 8-ій міській клінічній лікарні (вул. Навроцького, 23).

Кафедра, що заснована в 1975 році, була першою на теренах Західної України.

Результати науково-практичних досягнень узагальнені в публікаціях: "Трихлоретиленове знеболювання" (Київ, 1971), "Нейрогуморальний напрямок в трансфузіології" (Ленінград, 1983), "Післяопераційна інтенсивна терапія" (Київ, 1987), „Невідкладні стани. Анестезіологічна тактика, реанімація та інтенсивна терапія” (Львів, 1988), „Шокові і коматозні стани” (Львів, 2004), „Реаніматологія та інтенсивна терапія” (Львів, 2005), „Анестезія та інтенсивна терапія” (Львів, 2005),  „ Клініко-біохімічне обґрунтування інтенсивної терапії тяжкої черепно-мозкової травми, поєднаної з переломами кісток кінцівок”(Донецьк, 2009),  „Екстракорпоральна детоксикація та її місце в лікуванні синдрому поліорганної недостатності”(Дніпропетровськ, 2009). Вони розглянуті в матеріалах конгресів, пленумів і конференцій, у 812 друкованих працях, на 320 засіданнях Асоціації анестезіологів Львівщини, 26 науково-практичних конференціях лікарів Львівської і суміжних областей (Волинська, Тернопільська), представлені в 286 раціоналізаторських пропозиціях. Визнанням авторитету кафедри було проведення у Львові Першого з’їзду анестезіологів-реаніматологів України (1969), IV Української конференції анестезіологів-реаніматологів з міжнародною участю (1982), Пленуму правління Асоціації анестезіологів України (1998).

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ
 • Професор: Підгірний Ярослав Михайлович,  доктор медичних наук, „Екстракорпоральна детоксикація та її місце в лікуванні синдрому поліорганної недостатності» (2010р), професор (2011).
 • Доценти: к.м.н. Іванюшко Василь Леонідович,  к.м.н. Вербовський Роман Михайлович к.м.н. Іванюшко Олена Василівна.
 • Асистенти: Василів Марта Степанівна; Волощук Ростислав Романович; Закотянський Олег Петрович; Ільчишин Олеся Ярославівна; Колупаєв Олександр Віталійович; Міщук Володимир Ростиславович, к.мед.н. (2011); Матолінець Наталія Василівна, к.мед.н. (2012); Павленко Ірина Андріївна; Садова-Чуба Зоряна Тарасівна; Світлик Юлія Орестівна; Яєчник Олег Романович;
 • Аспіранти – Філик Ольга Володимирівна (очний), Василів Марта Степанівна (заочний)
 • Старший лаборант Яртим Олександра Степанівна
 • Лаборанти Янкова В.І., Ожиївська Т.О., Вовкун І.Б.

НАВЧАЛЬНА РОБОТА


НАУКОВА ТЕМА КАФЕДРИ: «Оптимізація прогностичних критеріїв, методів діагностики, напрямків профілактики, особливостей анестезіологічного забезпечення та інтенсивної терапії у хворих з поліорганною дисфункцією».

Наукова робота

НАУКОВІ НАПРЯМКИ:

 • Анестезіологічне забезпечення та варіанти ведення відновного періоду після операцій на серці з екстракорпоральним кровообігом, при черепно-мозковій і полі травмі;
 • Анестезіологічна тактика при оперативних втручаннях на аорті, її гілках, а також при емболії легеневої артерії;
 • Анестезіологічна тактика при геморагічному шоці;
 • Анестезіологічне забазпечення трансплантації органів;
 • Еферентні методи детоксикації в комплексі інтенсивної терапії критичних станів (клініко-біохімічні паралелі);
 • Гомеостаз при ішемічних ураженнях нижніх кінцівок, кишок і гнійно-септичних станах в умовах хірургічного лікування та екстракорпоральної детоксикації;
 • Особливості інтраопераційної анестезії та післяопераційного знеболення дітей.
 • Особливості антибіотикохіміотерапії у критичних хворих
 • Респіраторна терапія критичних хворих
 • Клініко-патофізіологічні аспекти інтенсивної терапії шоку
 • Інтенсивна терапія невідкладних станів у хірургії
 • Анестезіологічна підмога та інтенсивна терапія в акушерстві та гінекології

ЛІКУВАЛЬНО-КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА
У клінічну практику впроваджено:

 • анестезіологічне забезпечення хірургічних втручань на серці та магістральних судинах, в т.ч. в умовах штучного кровообігу
 • екстракорпоральні методи детоксикації при поліорганній дисфункції
 • застосування апаратної інтраопераційної реінфузії при планових та екстрених втручаннях
 • застосування нових інфузійних препаратів для ІТ хворих у критичному стані
 • методику інвазивного моніторингу центральної гемодинаміки та ліквородинаміки
 • неінвазивну штучну вентиляцію легень
 • застосування ультрасонографії та електронейростимуляції під час реґіонарної анестезії

Видавнича діяльність

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Успішно розвивається міжнародна співпраця, зокрема з медичним колегіумом Ягелонського університету (м.Краків, Польща), Люблінською медичною академією і Польською Радою Ресусцитації.

Безперервна увага надається підготовці кваліфікованих кадрів (магістратура, заочна аспірантура). На базі кафедри підготовлено 3 докторські і 15 кандидатських дисертацій; у даний час виконується 8 кандидатських дисертацій. Клінічну ординатуру закінчили 36 лікарів.

Кафедра має 3 патенти на винаходи і 2 авторські свідоцтва за підручники.
Наукові досягнення кафедри від моменту її утворення і до сьогоднішнього часу тісно пов’язані з практичною клінічною базою. Базами практичної діяльності кафедри є комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м.Львова, Львівська обласна клінічна лікарня, Львівська обласна дитяча клінічна лікарня, 8-ма міська клінічна лікарня м. Львова, Львівська міська дитяча клінічна лікарня.

На даний момент на кафедрі проводиться:

 • Передатестаційні цикли за спеціальностями „Анестезіологія” та „Дитяча анестезіологія”, в тому числі виїзні (м. Луцьк, м. Рівне)
 • Очні цикли з інтернатури за спеціальностями „Анестезіологія” (відповідальний – ас. Колупаєв О.В.), „Дитяча анестезіологія” (відповідальна – ас. Садова-Чуба З.Т.).
 • Спеціалізації та стажування за фахом „Анестезіологія”, „Дитяча анестезіологія”.
 • Цикли тематичного удосконалення: „Інтенсивна терапія невідкладних станів у хірургії ” (для анестезіологів і хірургів), „Анестезіологічна підмога та інтенсивна терапія в акушерстві та гінекології” (для анестезіологів, акушерів-гінекологів), „Шок: клініко-патофізіологічні аспекти інтенсивної терапії”, „Антибіотикохіміотерапія у критичних хворих”, „Респіраторна терапія”, „Регіонарна анестезія”.
 • Циклові курси для лікарів-інтернів із спеціальностей „Медицина невідкладних станів”, „Загальна практика – сімейна медицина”, „Хірургія”, „Дитяча хірургія”, „Урологія”, „Ортопедія-травматологія”, „Онкологія”, „Акушерство-гінекологія”, „Педіатрія”, „Патанатомія”, „Отоларингологія”, „Офтальмологія”, „Інфекційні хвороби”.
 • Навчання студентів V курсу з дисципліни «Анестезіологія та інтенсивна терапія» на українській, російській та англійській мовах.

При Волинській обласній клінічній лікарні створено філію кафедри, де проходять навчання лікарі-інтерни за спеціальністю „Анестезіологія”. Протягом 30 років на кафедрі навчалось лікарів-інтернів – 1204 чоловіки, лікарів-курсантів, в тому числі на циклах спеціалізації, стажування, тематичного удосконалення, передатестаційної підготовки – 5212 чоловіки, клінічних ординаторів – 16 чоловік, аспірантів – 6 чоловік, магістрів медицини – 6 чоловік. 
Випускники кафедри працюють за фахом не тільки в багатьох областях України, але й в США, Канаді, Німеччині, Австрії, Словачині, Чехії, Польщі, Росії, Білорусії, Судані, Лівані, Лівії, Туреччині, Кіпрі.

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК

На кафедрі існує науковий гурток, члени якого проводять наукові дослідження. Їх результати регулярно доповідаються на студентських наукових конференціях.

 

-->