|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / В рамках Львівського медичного форуму у Львові відбувся українсько-польський симпозіум «Досвід, реалії і перспективи розвитку систем охорони здоров’я»

В рамках Львівського медичного форуму у Львові відбувся українсько-польський симпозіум «Досвід, реалії і перспективи розвитку систем охорони здоров’я»

Електронна адреса Друкувати PDF

Пропонуємо Вашій увазі статтю завідувача кафедри організації і управління охороною здоров'я ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктора медичних наук, професора Любінця О.В.

Протягом 18-20 квітня 2013 року у м. Львові за сприяння Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації у рамках Львівського медичного форуму «ГалМед – 2013» відбувся українсько-польський симпозіум «Досвід, реалії і перспективи розвитку систем охорони здоров’я», організований Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького (кафедра організації і управління охороною здоров’я, завідувач – професор, д.м.н. Олег Любінець) та Польським Товариством соціальної медицини і громадського здоров’я (президент – професор, д.м.н. Альфред Овоц).

Вітання до учасників симпозіуму виголосили проректор з наукової роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького професор Олександр Луцик, директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради лікар Олег Березюк та гості – професор з Чеської республіки Йозеф Новотни та професор з Білорусії Євгеній Тіщенко.

У науковому зібранні взяло участь понад 220 учасників, з яких 105 – з Любліна, Вроцлава, Варшави, Гданська, Лодзі, Кракова, Санока, Жешува, Зеленої Гури та інших міст Польщі, а також вчені з Чехії та Білорусії. Проведено два пленарних засідання та шість секційних, зокрема «Міжнародні проблеми охорони здоров’я», «Системи охорони здоров’я», «Здоров’я популяції (епідеміологія, профілактика)», в котрих прийняли участь з усними доповідями 96 учасників, а 12 – представило стендові роботи. В тому числі з-за кордону виступили: професор, д.мед.н. Тереза Бернадетта Кулик (Медичний Університет в Любліні), доктор медицини Маріуш Гуйскі (Варшавський медичний університет), д.мед.н. Ян Краковяк (Медичний університет в м.Лодзь), професор, д.мед.н. Альфред Овоц (ректор Любуської Вищої школи громадського здоров’я, м. Зелена Гура), доктор медицини Вацлав Крук (Жешівський університет), професор, д.мед.н.  Марія Новацька (Медичний університет в м. Бялисток), професор, д.мед.н. Йозеф Новотни (Політехнічна Вища школа, відділ дослідження здоров'я, м. Єглава, Чеська республіка), професор, д.мед.н.  Болеслав Самолінські (голова Польського товариства алергологів, Державний консультант в галузі громадського здоров'я), професор, д.мед.н. Володимир Стельмах (Медичний університет в м.Лодзь), професор, професор, д.мед.н. Андрій Шпак (Вища Школа імені Станіслава Стачека в м. Бялисток), д.мед.н. Івона Бояр (Інститут медицини села, Люблін), д.мед.н. Марта Студзінска-Maкара (Медичний Університет в Любліні), доктор медицини Ельжбета Ціпора (ректор Вищої школи в м.Санок), д.мед.н. Павел Каліновськи (Медичний Університет в Любліні) та ін. З української сторони виступили: проф. Тетяна Грузєва (Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, проф. Орина Децик (Івано-Франківський національний медичний університет), професори Львівського медичного університету Наталія Виноград, Богдан Громовик, Олег Любінець, доктор медичних наук Андрій Базилевич та ін.        

На завершення наукового форуму серед іншого обговорювались питання подальшої українсько-польської співпраці спеціалістів з соціальної медицини та організаторів охорони здоров’я і прийнято резолюцію, в якій рекомендовано надалі розвивати тісну співпрацю медиків України та Польщі у вигляді симпозіумів, конференцій, тренінгів, вишколу з окремих питань організації та управління громадським здоров’ям, а також впроваджувати передовий апробований досвід у діяльність медичних закладів обох країн.

За результатами симпозіуму видано монографію «Досвід, реалії і перспективи розвитку систем охорони здоров’я» у вигляді офіційного електронного видання (ISBN 978-966-2019-22-3, видавництво ЛОБФ «Медицина і право»).

Загалом, на думку учасників, українсько-польський симпозіум пройшов на високому науковому та організаційному рівні.

Любінець О.В., доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри організації і управління охороною здоров'я ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького, 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду