|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Музей стоматології

Електронна адреса Друкувати PDF
АДРЕСА

79010 м. Львів, вул. Пекарська, 69в

ЗАВІДУВАЧ МУЗЕЮ

Гриновець Володимир Степанович,
доцент кафедри терапевтичної стоматології

 

У музеї стоматології обладнано стенди з висвітленням історії становлення стоматології як медичної спеціальності, розвиток Львівської стоматологічної школи, матеріали про лікарів, професорів, викладачів, які ще з 18 сторіччя безпосередньо брали участь у розбудові галузі. Для ознайомлення виставлені інструментарій та прилади, які дають змогу зрозуміти, як надавалася стоматологічна допомога з кінця 18 - початку 19 сторіччя. Виставка інструментів поділена відповідно до розділів: терапевтична, ортопедична тощо. Представлені механічні і механічно-електричні бормашини та стоматологічні крісла зразків кінця 19 сторіччя.

Окремо представлені зразки освітніх документів зі спеціальності першої та другої половини 20 сторіччя. Демонструються портрети видатних професорів нашої Alma Mater. Особливої уваги заслуговує демонстрована ікона Святої Аполонії – заступниці стоматологів. Представлена також збірка книг та підручників зі стоматології, пов’язаних із різними етапами розвитку стоматології.    

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати музей стоматології, а небайдужих, при наявності предметів старовини у галузі стоматології, фотографій, документів тощо, які мають відношення до розвитку стоматології, – долучитися до формування експозиції музею.

Музей створено наказом ректора від 24.09.2008 р. № 2517-д при кафедрі терапевтичної стоматології, завідувач кафедри професор Зубачик В.М.