|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / News / Представники ЛНМУ взяли участь у ХVIІІ Міжнародній конференції круглого столу «До- і післядипломна освіта в стоматології» та Х Науково-практичній конференції «Навколишнє середовище та стан здоров’я порожнини рота» (м. Наленчув, Республіка Польща)

Представники ЛНМУ взяли участь у ХVIІІ Міжнародній конференції круглого столу «До- і післядипломна освіта в стоматології» та Х Науково-практичній конференції «Навколишнє середовище та стан здоров’я порожнини рота» (м. Наленчув, Республіка Польща)

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Представники нашого Університету взяли участь у ХVIІІ Міжнародній конференції круглого столу «До- і післядипломна освіта в стоматології» та Х Науково-практичній конференції «Навколишнє середовище та стан здоров’я порожнини рота» (м. Наленчув біля Любліна, Республіка Польща). Пропонуємо Вашій увазі статтю члена делегації, заступника декана з виховної роботи, доцента кафедри терапевтичної стоматології ЛНМУ імені Данила Галицького Володимира Гриновця.  

25-27 квітня у містечку Наленчув біля Любліна (Республіка Польща) в відомому палаці Малаховських відбулися два важливі наукові форуми – ХVIІІ Міжнародна конференція круглого столу «До- і післядипломна освіта в стоматології» (XVIІІ Międzynarodowa Konferencja Okrągłego Stołu «Kształcenie przed- i podyplomowe w stomatologii») та Х Науково-практична конференція «Навколишнє середовище та стан здоров’я порожнини рота» (Х Konferencja Naukowo-Szkoleniowa «Środowisko a stan zdrowia jamy ustnej»). 

Організаторами конференцій були кафедра терапевтичної стоматології та ендодонтії Медичного університету в Любліні і Польське товариство медично-дентистичної освіти «Sаpienta», а співорганізатором – Незалежний громадський заклад охорони здоров’я «Клінічний центр стоматології Медичного університету в Любліні». Цьогоріч конференції відбулися під почесним патронатом Міністра охорони здоров’я РП Константи Радзівілла.

Делегація ЛНМУ імені Данила Галицького взяла участь у цих конференціях, метою яких було обговорення актуальних питань поглиблення адаптації та вдосконалення освітніх і науково-практичних стоматологічних програм Польщі до відповідних програм у галузі медицини Європейського Союзу та ролі наукової громади університетів у вивченні механізмів упровадження реальних напрацювань у практичну охорону здоров’я.

На ХVIІІ Міжнародній конференції круглого столу «До- і післядипломна освіта в стоматології» з вітальними промовами виступили Міністр охорони здоров’я РП Константи Радзівілл, ректор Медичного університету в Любліні, професор Анджей Дроп, декан стоматологічного факультету ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Роман Огоновський, ректор Вроцлавського медичного університету імені П’ястув Шльонских, професор Марек Зєнтек та інші.

Директор Департаменту науки та освіти Міністерства здоров’я, Катажина Хмєлєвска зосередилась у своїй доповіді на важливості до- і післядипломниго виховання спеціаліста-стоматолога у сучасних умовах та обсягах завдань сучасної університетської освіти і відповіла на запитання. Під час конференції були заслухані та обговорені дуже важливі питання для університетської стоматологічної освіти. Так, доповідь голови оргкомітету конференції, завідувача кафедри терапевтичної стоматології Медичного університету в Любліні, професора Тереси Баханек стосувалася проблем якості освіти у європейській системі вищої освіти, зокрема співвідношення клінічної практики і навичок отриманих на фантомах. Змістовною та цікавою була доповідь професора Томаша Конопки, яка стосувалася важливості оприлюднення наукових результатів у польських часописах з імпакт-фактором (IF). Були обговорені також питання стандартів якості медично-стоматологічної освіти в європейській системі вищої освіти, вдосконалення впорядкування систем якості медично-стоматологічної освіти, прозорість в оцінюванні знань студентів та проведення анкетування тощо.

Під час Х Науково-практичної конференції «Навколишнє середовище та стан здоров’я порожнини рота» було представлено доповіді з усіх напрямків стоматології. Велику увагу приділено питанням попередження розвитку патології твердих тканин зуба, прикусу в молодих людей та обґрунтування вчасного втручання для запобігання їх розвитку i необхідного лікування. Значне зацікавлення викликало обговорення сучасних досягнень у діагностиці, що застосовуються в терапевтичній стоматології, а також викладено новітні дослідження з практичного досвіду в дитячій хірургічній стоматології, протезуванні, зокрема обґрунтування фізичних та якісних властивостей рухомих конструкцій.

На конференції від нашої Alma Mater були представлені роботи проф. Р. Огоновського, проф. А. Зіменковського, доц.  В. Шибінського, доц. В. Гриновця, доц. О. Мокрика, доц. О. Ріпецької, доц. І. Гриновця, доц. В. Винарчук-Патереги, асист. В. Гриньоха, асист. Х. Пограничної, асист. І. Денеги та ін.

Окрім того, увазі учасників конференції було запропоновано результати багаторічної спільної наукової співпраці між львівською та люблінською стоматологічними школами, подані у вигляді стендової презентації «Інтенсивність карієсу в дітей 12-16 років і наявність окремих мікроелементів у питній воді та озерній воді у Шацькому поозер’ї».

Під час конференцій було відзначено важливість співпраці між українськими та польськими медичними університетами у цей непростий для України час, необхідність європейського напрямку розвитку стоматологічної науки, у руслі якого відбувається співпраця між стоматологічними факультетами Любліна та Львова, неодноразово висловлено сподівання на подальшу плідну співпрацю між нашими вишами.

Теплий прийом, відвертість у спілкуванні створили атмосферу доброзичливості та доброго сприйняття професійних, фахових питань, винесених на обговорення впродовж обох конференцій. На адресу їх організаторів представниками ЛНМУ ім. Данила Галицького було висловлено слова щирої подяки за високий рівень організації заходів, інформативного наповнення обговорених актуальних питань, що дало учасникам можливість суттєво підвищити свій рівень знань та набути важливого досвіду, а також побажання подальшої активної та плідної співпраці. 

Володимир Гриновець, заступник декана з виховної роботи, доцент кафедри терапевтичної стоматології ЛНМУ імені Данила Галицького 

Прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it