|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Інформація відділу лікувально-профілактичної роботи ЛНМУ імені Данила Галицького щодо ініціативи збагачення борошна в Україні фолієвою кислотою

Інформація відділу лікувально-профілактичної роботи ЛНМУ імені Данила Галицького щодо ініціативи збагачення борошна в Україні фолієвою кислотою

Електронна адреса Друкувати PDF

 

До Всесвітнього дня запобігання вродженим вадам розвитку, який відзначатиметься 3 березня, пропонуємо Вам ознайомитися з інформацією відділу лікувально-профілактичної роботи ЛНМУ імені Данила Галицького щодо ініціативи збагачення борошна в Україні фолієвою кислотою.

Реалізація проекту допоможе попередити народження дітей із вродженими вадами невральної трубки, що є важливою причиною смертності та інвалідності.

 Підтримку ініціативи можна висловити в обраний Вами спосіб, заповнивши індивідуальну форму:


Довідка. За даними «ОМНІ-мережі» (єдина українська міжнародна благодійна організація, яка проводить популяційний моніторинг вроджених вад за міжнародними стандартами і є членом ЄВРОКАТ (Європейської системи нагляду за вродженою патологією) та Міжнародної Палати з моніторингу і дослідження вроджених вад розвитку (ICBDSR) в 2000-2014 рр. в Україні поширеність вад невральної трубки (далі - ВНТ) близько 20 на 10 000 дітей. Ці дані, надруковані в Європейському журналі Медичної Генетики в 2016 році, свідчать про те, що це найвища частота даної групи вад у Європі і що в нашій країні епідемія ВНТ.

На початку 2000-х рр. Міжнародний благодійний фонд «ОМНІ-мережа» під керівництвом професора Володимира Вертелецького (Університет Південної Алабами, США) виступив з ініціативою впровадження фортифікації борошна фолієвою кислотою в Україні. Цю ідею підтримали ЮНІСЕФ, Центр з контролю і профілактики захворювань США (CDC), Національна академія наук України. Проте з незрозумілих причин ініціативу було заблоковано. А українські діти продовжують народжуватися з вадами, які несумісні з життям, або які роблять їх важкими інвалідами.

Ініціативу імплементації фортифікації в Україні підтримує інтернаціональна громада експертів та організацій, серед яких РЕПРОТОКС, ЄВРОКАТ. 

За інформацією відділу лікувально-профілактичної роботи 

Прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду