|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / ОГОЛОШЕННЯ: 10 березня 2017 року о 13.30 відбудеться урочиста акція з нагоди відзначення в Україні 152-ї річниці від дня першого публічного виконання Державного Гімну України

ОГОЛОШЕННЯ: 10 березня 2017 року о 13.30 відбудеться урочиста акція з нагоди відзначення в Україні 152-ї річниці від дня першого публічного виконання Державного Гімну України

Електронна адреса Друкувати PDF

На ім’я ректора нашого Університету, члена-кореспондента НАМН України, професора Б.С. Зіменковського надійшов лист від міського голови Львова А.І. Садового. У листі йдеться про таке.

10 березня 2017 року о 13.30 відбудеться урочиста акція з нагоди відзначення в Україні 152-ї річниці від дня першого публічного виконання Державного Гімну України, що є символом єдності та самобутності нашого народу. Слова Гімну закликають нас до утвердження самостійності та суверенітету України, надихають на любов і вірність своїй Батьківщині.

Початок акції — п’ятниця, 10 березня, 13.30, площа Ринок.

Організатор акції  – Львівська міська рада.

Участь у заході візьмуть учнівська і студентська молодь міста спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями.

Усі охочі студенти та викладачі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького зможуть спільно виконати Державний Гімн України.

Збір студентів та викладачів - п’ятниця, 10 березня, 13.30, площа Ринок, перед міською Ратушею. 

Відділ гуманітарної освіти і виховання та осередок товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка ЛНМУ імені Данила Галицького
просять викладачів та кураторів академічних груп, представників органів студентського самоврядування, первинних профспілкових організацій, громадських організацій, що діють у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького взяти участь у спільному виконанні Державного Гімну України «Ще не вмерла України» та забезпечити проведення в академічних групах та гуртожитках виховних годин, тематичних бесід, лекцій, круглих столів та ін., присвячених 152-й річниці від дня першого публічного виконання Державного Гімну, а також сприяти інформуванню студентів про зазначений захід та участі в них усіх охочих та вільних від занять. 

Довідка. Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло Вербицький. Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні шевченківського концерту.

Статус Державного Гімну Незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького отримав 15 січня 1992 року.

 

Відділ гуманітарної освіти і виховання,

Осередок товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка ЛНМУ імені Данила Галицького,
прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду