|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Літературно-мистецький клуб «Первоцвіт» ЛНМУ імені Данила Галицького взяв участь у Днях української культури в Латвії

Літературно-мистецький клуб «Первоцвіт» ЛНМУ імені Данила Галицького взяв участь у Днях української культури в Латвії

Електронна адреса Друкувати PDF

З 7 по 15 червня у Латвійській республіці відбулися святкові дійства з нагоди Днів української культури. До гостинного містечка Венстспілса з”їхалися українці з різних куточків Латвії. Цьогоріч урочистості збіглися зі святкуванням 20-річчя Вентспілської української громади «Кобзар».

У програмі святкувань, окрім виступів, були передбачені інтерв’ю Латвійському телебаченню та радіо, засідання-бесіда за участю латвійських письменників та журналістів в Будинку письменника м. Вентспілса, зустріч із послом та консулом України в Латвії в українському консульстві  у м. Ризі та ін.  

З України було запрошено групу студентів-членів творчого клубу «Первоцвіт» Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького на чолі з доцентом кафедри українознавства, лауреатом Міжнародної мистецької премії імені Ольги Кобилянської, членом Національної спілки письмен­ни­ків України та Української асоціа­ції письменників, лауреатом літератур­ної премії "Гілка золотого каштана" та літературної премії імені Ірини Вільде Надією Черкес.

Справжньою окрасою свята стали пісенні композиції «Україно моя», «Україна – це ми», «Молитва за Україну», «Бандуристе, орле сизий» у виконанні студентки ІІ курсу медичного факультету ЛНМУ імені Данила Галицького Соломія Ваврик, а слова: «Є на світі країна, де червона цвіте калина...» глядачі співали разом із юною виконавицею.

Емоційним підкресленням майстерної гри музикантів стали поетичні рядки Надії Черкес «Грай бандуро», «Під звуки кобзи», «Вишиванка», прочитані авторкою з-поміж пісенних виступів.  Серця кожного із присутніх торкнулося її проникливе поетичне слово: «Моя земля – то верби над водою / Гінкі тополі з крилами вітрів / П’янкий ромен, напоєний росою / І непідкупна щирість солов”їв…».

Окрім фестивальної програми, були організовані тематичні виставки: вишитих рушників, розмальованих каменів із пейзажами України, живопису, кераміки та українського розписного посуду. Кожна експозиція промовляла до присутніх українською ідеєю і створювала неповторний колоритний настрій із відчуттям рідної домівки. 

За інформацією кафедри українознавства

Відділ гуманітарної освіти і виховання,

прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду