|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Представник ЛНМУ імені Данила Галицького взяв участь у науково-практичних заходах, проведених Бюро ВООЗ в Європейському регіоні, МОЗ України та НАМН України

Представник ЛНМУ імені Данила Галицького взяв участь у науково-практичних заходах, проведених Бюро ВООЗ в Європейському регіоні, МОЗ України та НАМН України

Електронна адреса Друкувати PDF

4 вересня 2017 р. у м. Києві з ініціативи Бюро ВООЗ в Європейському регіоні, МОЗ України та НАМН України пройшли два науково-практичні заходи, у яких взяли участь п’ять вищих медичних навчальних закладів, у тому числі Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Відбулися оприлюднення результатів дослідження ГАТС (Глобальне опитування дорослих щодо вживання тютюну), а також навчально-методична нарада представників ВООЗ та медичних університетів щодо Освітньої програми профілактики та лікування на первинній ланці неінфекційних захворювань серед людей похилого віку.

В організації та проведенні заходів взяли участь провідні закордонні та вітчизняні фахівці, серед яких: представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні доктор Марта Еверард;  директор Відділу неінфекційних захворювань Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Гауден Галеа; Головний спеціаліст Управління громадського здоров’я МОЗ України Олег Дудін; народний депутат України, член Комітету ВРУ у закордонних справах Ганна Гопко; Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто; національний фахівець ВООЗ з питань неінфекційних захворювань доктор Наталія Король; керівник центру біостатистики ЛНМУ імені Данила Галицького, доцент кафедри організації і управління охороною здоров'я Тарас Гутор.

У виступах повідомлено, що спільна робота ВООЗ, законотворців, профільних міністерств, громадських організацій та науковців привела до скорочення в Україні у 2017 році частки курців на 20% порівняно з 2010 роком. Проте й надалі існує необхідність зменшення доступності тютюнових виробів; посилення контролю за дотриманням чинного законодавства, зокрема, щодо заборони куріння у громадських місцях та заборони маркетингу тютюнових виробів.

Було також зазначено, що продовжується спільна робота ВООЗ та медичних університетів щодо профілактики та лікування неінфекційних захворювань на рівні первинної медико-санітарної допомоги. Розроблена освітня програма для сімейних лікарів надасть змогу підвищити рівні знань та практичних навичок з питань статистично доведених ефективних технологій для профілактики та лікування неінфекційних захворювань серед людей похилого віку.

У ході робочих зустрічей представники Бюро ВООЗ в Україні та ЛНМУ імені Данила Галицького підтвердили взаємну високу повагу та обумовили кроки для подальшої співпраці. 

За інформацією кафедри організації і управління охороною здоров’я 

Прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду