|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / ЛНМУ імені Данила Галицького взяв участь у Львівському відкритому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю

ЛНМУ імені Данила Галицького взяв участь у Львівському відкритому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю

Електронна адреса Друкувати PDF

З шостого по восьме вересня на Львівщині відбувається відкритий міжнародний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги, партнером якого є і наш Університет.

Захід об’єднав 15 команд медиків невідкладних станів з областей України та з-за кордону. Команди в умовах наближених до реальних відпрацьовують клінічні випадки загрози для життя та здоров’я людей.

На важливості таких навчань, які є формою підвищення кваліфікації та професійного рівня лікарів та медичного персоналу бригад екстреної медичної допомоги, наголосив на відкритті чемпіонату проректор з лікувальної роботи ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Базилевич А.Я.

Чемпіонат було започатковано ще у 2006 році з ініціативи начальника Головного управління охорони здоров’я ЛОДА, професора ЛНМУ імені Данила Галицького Ігоря Герича. Цьогоріч змагаються та навчаються на чемпіонаті медики із Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської областей. Долучились до заходу медичні бригади із Польщі, і вперше – медики із Чехії.

За програмою чемпіонату, відбуваються денні та нічні змагання бригад згідно з протоколами надання екстреної медичної допомоги. Також під час змагань проходять практичні навчання з першої допомоги для працівників ДСНС. Організатори моделюють ситуації, які рідко зустрічаються в практиці екстреної медичної допомоги, або ж є надзвичайно важливими для повторення, зокрем ситуації масового ураження великої кількості людей, травмовані діти, поєднання травми із захворюванням, ускладнення роботи служби зумовленої зовнішніми факторами.

Для учасників змагань заздалегідь продумані етапи згідно з базовими та заавансованими протоколами медичного порятунку за рекомендаціями Американської Асоціації Серця та Європейської Ради Ресусцитації. Судді, серед яких є канд. мед. н., доцент кафедри сімейної медицини ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького Іжицька Н.В. та канд. мед. н., асистент цієї ж кафедри Макар О.Р., оцінюють якість надання медичної допомоги потерпілим за сучасними медичними критеріями, відтак кожна команда отримає певну кількість балів, які підсумують після кожного етапу.

Учасники зазначають, що головне на чемпіонаті не змагання, а обмін досвідом та співпраця задля порятунку. 

Фото:
https://www.facebook.com/iryna.mykychak?hc_ref=ARTp1wdj2dLnWLZJs6nF8A4pNXIQTaMpMIotTQeiMfIWWlZGEOrhMbhYYiD3pqtwcYQ

Фото Базилевича А.Я. 

За інформацією відділу лікувально-профілактичної роботи  

Прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду