|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / До Дня міжкультурної комунікації студенти-іноземці з Нігерії, Гани та Еквадору оглянули раритетні видання медичної колекції наукової бібліотеки

До Дня міжкультурної комунікації студенти-іноземці з Нігерії, Гани та Еквадору оглянули раритетні видання медичної колекції наукової бібліотеки

Електронна адреса Друкувати PDF

7 жовтня з нагоди Дня міжкультурної комунікації кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького стала організатором екскурсії для іноземних студентів до найстарішої книгозбірні в Україні – Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.

На чолі з викладачем кафедри нашої Alma Mater Світланою Ягело майбутні лікарі з Нігерії, Гани та Еквадору мали нагоду пізнати історію бібліотеки, відвідати відділ реставрації, оглянути раритетні видання медичної колекції – каталоги медичних аномалій – т.зв. «Каталог монстрів» 18 ст. із зображеннями вроджених вад у тварин і людей.

Неабиякі враження в іноземних студентів викликали реалістичні графічні малюнки з альбомів із зображеннями розтинів людей, каталоги-описи хірургічних інструментів 17-19 ст. Студенти мали змогу переглянути медичні компендіуми – своєрідні довідники медичних термінів, знань 18 ст., що неодмінно збільшать їхні фахові знання у галузі медицини. Розповідь директора бібліотеки про давні аптекарські та медичні традиції львівських єзуїтів ілюстрували відповідні фармакологічні видання. Адже бібліотека була заснована ще у 1608 році як навчальна книгозбірня школи при єзуїтському колегіумі.

Окрім того, екскурсанти оглянули виставку кириличних українських видань – «Апостола» Івана Федорова, «Служебник» 1668 р. із зображенням гравюри Івана Глинського (пейзаж Львова на тлі процесії до церкви Св. Миколая), рукопис Франческа Петрарки, лютневу табулатуру 16 ст. Під час екскурсії студенти-медики закріпили навички володіння українською мовою.

Кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького висловлює подяку директорові бібліотеки Василю Кметю та бібліотекарю, працівнику культурно-просвітницького відділу Вікторії Кметь за пізнавальну й інтелектуальну екскурсію, а також за підтримку співпраці між вищими навчальними закладами Львова та поглиблення міжнаціональних взаємин. 

За інформацією кафедри українознавства

Відділ гуманітарної освіти і виховання,

прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду