|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / ЛНМУ імені Данила Галицького взяв участь у відзначенні та проведенні 150-річчя Львівського лікарського товариства

ЛНМУ імені Данила Галицького взяв участь у відзначенні та проведенні 150-річчя Львівського лікарського товариства

Електронна адреса Друкувати PDF

Упродовж 19-21 жовтня у Львові проходили урочистості, присвячені 150-річчю Львівського лікарського товариства. Цей ювілей об’єднав у святкуванні лікарські товариства України і Польщі. Організатори – Українське лікарське товариство та Польське лікарське товариство у Львові – доклали значних зусиль для проведення пленарних та секційних засідань, а також запланованих урочистих заходів на високому рівні. Співорганізатором заходів був Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Львів відвідали гості з Польщі – представники лікарського самоврядування (понад 350 лікарів національної та окружних лікарських палат). Учасники урочистих заходів та гості взяли участь у спільній Урочистій Літургії для лікарів у Гарнізонному храмі Петра і Павла, в Урочистій Літургії у Архікафедральній Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії, спільно поклали квіти до пам’ятника розстріляним нацистами науковцям на Вулецьких пагорбах, польському військовому меморіалі, меморіалі воїнам Української Галицької Армії та Героям антитерористичної операції на сході України, а також вшанували пам’ять відомих лікарів, професорів покладанням квітів до могил на Личаківському кладовищі.

19 жовтня з нагоди ювілею 150-річчя Львівського лікарського товариства в актовій залі Львівського національного університету імені Данила Галицького урочистим виконанням «Gaudeamus» у виконанні Народноъ хорової капели  «Музи Гіппократа» розпочалася наукова частина заходу.

Відкрив пленарне засідання присвячене історії Львівського лікарського товариства професор Андрій Базилевич – президент Світової федерації українських лікарських товариств, проректор з лікувально-профілактичної роботи ЛНМУ імені Данила Галицького.

Актові промови виголосили професор Марек Кравчик – ректор Варшавського медичного університету (2008-2016), професор Ігор Держко – завідувач кафедри філософії ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Ванда Войткевіч-Рок – завідувач закладу гуманітарних лікарських наук Вроцлавського медичного університету ім. П’ястув Шльонських, голова Українського лікарського товариства у Львові доктор Олег Дуда та голова Польського лікарських товариств у Львові, доцент Евеліна Грицай-Маланіч. Серед численних присутніх у залі були Генеральний консул РП у Львові Рафал Вольскі, ректор Вроцлавського медичного університету ім. П’ястув Шльонських, професор Марек Зєнтек, начальник відділу Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Голдун, відомі професори та лікарі України й Польщі та інші поважні гості.

Упродовж 19-21 жовтня представники товариств взяли активну участь у секційних засіданнях з таких напрямків медицини – «Кардіологія, кардіохірургія», «Трансплантологія», «Радіологія», «Сучасна онкологія –виклики ХХІ століття», «Торакохірургія, пульмонологія», «Історія медицини»,  на яких було заслухано та обговорено актуальні питання, котрі активно дискутуються у сучасному медичному світі, запланована співпраця з метою подальшого вдосконалення.

Разом з Департаментом охорони здоров’я ЛОДА проведена панельна дискусія «Міжнародний досвід лікарського самоврядування та реформ охорони здоров’я».

20 жовтня у Львівському національному академічному театрі опері та балету імені Соломії Крушельницької відбулася урочиста академія з нагоди ювілею 150-річчя Львівського лікарського товариства. З вітаннями до медичної громади та почесними нагородами звернулись голова ЛОДА Олег Синютка, Генеральний консул РП у Львові Рафал Вольскі, заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик, депутат ВР України Оксана Юринець, голова комісії Львівської обласної ради Михайло Гичка, президент головної лікарської палати Польщі доктор Мацєй Гаманкєвіч, голова правління Всеукраїнського лікарського товариства Микола Тищук, прозвучали вітання від Львівської міської ради і представників лікарських громад Польщі. Окремо було оголошено вітання-подяку від голови вченої ради ЛНМУ імені Данила Галицького, академіка НАМН України Бориса Зіменковського ректорові Вроцлавського медичного університету ім. П’ястув Шльонських професору Мареку Зєнтеку. Після урочистих привітань відбулася прем’єра опери «Дон Паскуале» Г. Доніцетті.

21 жовтня у Великій сесійній залі Львівської Ратуші пройшла презентація пам’ятної таблиці у місці першого засідання Львівського лікарського товариства, після чого відбулася урочисте закриття конференції з нагоди ювілею 150-річчя Львівського лікарського товариства.

На конференції зареєстровано понад 800 учасників з України та Польщі. Взяли участь 78 доповідачів з України та 76 доповідачів з Польщі, також представлені доповіді з Франції, Швеції та Грузії. Авторами 71 доповіді були професори.

У підсумку конференції: високий рівень доповідей, цікаві дискусії, обговорення, налагоджена комунікація з ведучими медичними університетами та шпиталями Польщі та України. Підтверджена готовність до поглиблення партнерських стосунків та співпраці, з польськими колегами в галузі охорони здоров’я, та позитивний імідж Львівщини. 

Володимир Гриновець, помічник проректора з науково-педагогічної роботи, доцент кафедри терапевтичної стоматології, член УЛТ 

Відділ гуманітарної освіти і виховання,

прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду