|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / До 85-х роковин Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні у ЛНМУ імені Данила Галицького відбувся круглий стіл «Історія геноциду. Гідність і здоров’я нації»

До 85-х роковин Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні у ЛНМУ імені Данила Галицького відбувся круглий стіл «Історія геноциду. Гідність і здоров’я нації»

Електронна адреса Друкувати PDF

30 листопада з ініціативи кафедри українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького за підтримки відділу гуманітарної освіти і виховання науковці – представники низки кафедр нашого Університету – об’єдналися у проблемному колі «Історія геноциду. Гідність і здоров’я нації» (до 85-х роковин Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні).

З-поміж понад 20 учасників заходу, котрі цього дня вшанували 85-і роковини Голодомору в Україні – фахівці з філософії, історії, економіки, лінгвістики, літературознавства, педагогіки.

Круглий стіл розпочався зі спільної молитви на чолі з сестрою Діогеною за душі українців, закатованих голодом у сталінські часи. Відтак до уваги учасників було запропоновано перегляд відео-фільму щодо конкурсу плакатів, проведеного з-поміж студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

З доповіддю виступив  завідувач кафедри філософії та економіки ЛНМУ імені Данила Галицького, д. філос. н., професор Ігор Держко, який заакцентував на особливостях Голодомору 1932-1933 рр. як геноциду українського народу. Завідувач кафедри латинської та іноземних мов ЛНМУ д. філос. н., професор Павло Содомора у своєму виступі висвітлив проблему українського етносу як таргетної групи геноцидів. Про текстову категорію «Інформативність» у народних оповіданнях про Голодомор (на прикладі Оріхівського району Запорізької області) розповіла завідувач кафедри українознавства ЛНМУ, к. філол. н., доцент Тетяна Єщенко. Оцінку Голодомору з позиції біоетики дала к. н. з держ. упр., доцент кафедри філософії та економіки ЛНМУ,  керівник курсу біоетики с. Діогена (Галина Терешкевич). Проблему «Терор голодом – складник червоного терору проти українського народу» висвітлила к. і. н., доцент кафедри українознавства ЛНМУ Наталія Гірна. На передумовах і наслідках Голодомору 1932 – 1933 років зупинилася у промові Марта Дрогомирецька, старший викладач кафедри українознавства ЛНМУ. Наталія Божко, к.і.н.,доцент кафедри українознавства ЛНМУ виголосила доповідь «Биймо у великий дзвін на тривогу». Про проблеми викладання теми «Голодомор – геноцид українського народу» в курсі «Історії і культури України» йшлося у промові D.Of.S. кафедри українознавства ЛНМУ Ігоря Ходака.

Підсумком засідання проблемного кола став опублікований збірник наукових праць. 

За інформацією кафедри українознавства

Відділ гуманітарної освіти і виховання,

прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду