|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / На базі кафедри організації і управління охороною здоров’я проведено семінар «Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров'я»

На базі кафедри організації і управління охороною здоров’я проведено семінар «Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров'я»

Електронна адреса Друкувати PDF

20 грудня у м. Львові відбувся семінар «Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров'я». Вказаний захід проведено в рамках Спільної програми ВООЗ та Програми розвитку ООН «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю».

Універсальний дизайн (universal  design) у закладах охорони здоров’я – це основа для розроблення чи проектування приміщень у такий спосіб, щоб ними могли користуватись найширші прошарки населення, незважаючи на наявні в них чи можливі функціональні обмеження (люди з порушенням опорно-рухового апарату, з порушенням зору або слуху; а також вагітні жінки, діти та особи літнього віку).

Учасники заходу представляли шість областей Західної України: Львівську, Івано-Франківську, Закарпатську, Волинську, Рівненську та Тернопільську. З-поміж освітян були представники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (професор Любінець О.В., доценти Гутор Т.Г., Паробецька І.М., асистент Комар В.С.), Івано-Франківського національного медичного університету (професор Децик О.З., доцент Ціхонь З.О.), медичного факультету Ужгородського національного університету (професор Слабкий Г.О.), Українського католицького університету (Сувало О. М.).

У роботі заходу взяли участь керівники закладів охорони здоров’я, які активно співпрацюють з кафедрою. Очолювані ними заклади розташовані в місті Львові (комунальна 4-та міська поліклініка, обласний ендокринологічний диспансер та обласний діагностичний центр), Львівській області (представники Пустомитівського, Буського, Сокальського, Городоцького районів та міста Трускавець), а також представники Тернопільської, Рівненської та Волинської областей.

У вступному слові національний фахівець бюро ВООЗ в Україні Наталія Король сформулювала мету і завдання тренінгу та запросила до плідної роботи. Водночас Олена Іванова, координатор проекту і представниця ПРООН, коротко висвітлила другу фазу Проекту, поточну ситуацію з імплементації та плани на 2018 рік. Лекцію та інтерактивну роботу проводила Лариса Байда, начальниця відділу Національної Асамблеї людей з інвалідністю.

Учасники обговорили принципи універсального дизайну, можливості реалізації цих принципів у сучасній системі охорони здоров’я. В подальшому учасників тренінгу було розподілено на чотири групи, які розробили рекомендації універсального дизайну для амбулаторно-поліклінічного закладу щодо обслуговування людей з інвалідністю, дітей, вагітних та медичного персоналу. Кожна з груп опрацювала рекомендації згідно з чотирма напрямами: обладнання, послуги, інформація та середовище.

Під час семінару був застосований людиноцентрований підхід для наближення медичних послуг до пацієнтів. За результатами обговорення будуть підготовлені пропозиції для посібника «Універсальний дизайн в охорони здоров’я» та заявки на співфінансування закладів охорони здоров’я для їх модернізації.  

За інформацією кафедри організації і управління охороною здоров’я  

Прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду