|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Наукова бібліотека ЛНМУ імені Данила Галицького підготувала віртуальну виставку видань про боротьбу з кором

Наукова бібліотека ЛНМУ імені Данила Галицького підготувала віртуальну виставку видань про боротьбу з кором

Електронна адреса Друкувати PDF

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Цьогоріч від кору померло вже 8 українців, зокрема 5 дітей. Єдиний надійний метод профілактики захворювання – вакцинація, адже ліків від цієї інфекції не існує.

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років, головна причина – низьке охоплення щепленнями. Кір – одна з головних причин дитячої смертності у світі, 9 з 10 неімунізованих, що контактують із хворим, будуть заражені. Серед серйозних ускладнень хвороби – пневмонії, вушні інфекції, запалення мозку – енцефаліт, також вона може призвести до інвалідності та смерті.

Для ознайомлення з виданнями, що містять інформацію про принципи, методи діагностики, догляд за хворими на кір, протиепідемічні та профілактичні заходи для подолання епідемії наукова бібліотека ЛНМУ імені Данила Галицького пропонує переглянути віртуальну виставку «Обережно – кір!».

Довідка. Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Характеризується вираженою автоінтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі. Кір може уражати всі вікові групи, хоча найбільш вразливими до цієї хвороби вважають дітей.

Повідомлення про хвороби, що нагадують кір, трапляються з VI століття до н. е., проте перший науковий опис хвороби і його відмінності від натуральної віспи зробив перський лікар Ар-Разі (Разес) 860—932 рр., який написав «Книгу про віспу і кір, що її потім переклали лат. Libro de variola vera et morbilli. Надалі англійські лікарі Т. Сіденгам і Р. Мортон у XVII столітті ретельно вивчали клінічний перебіг кору.

З XVIII століття кір розглядають як самостійну нозологію. Вірусну етіологію захворювання довели 1911 року А. Ендерсон і Д. Гольдбергер. Збудника виділили Д. Ендерс і Т. К. Піблс у 1954 році. Вакцини проти цієї хвороби стали доступні з 1963 року. 

За інформацією Наукової бібліотеки ЛНМУ імені Данила Галицького

Прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду