|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / ОГОЛОШЕННЯ: 12 березня у Львові відбудеться урочиста акція з нагоди відзначення 153-ї річниці від дня першого публічного виконання Державного гімну України

ОГОЛОШЕННЯ: 12 березня у Львові відбудеться урочиста акція з нагоди відзначення 153-ї річниці від дня першого публічного виконання Державного гімну України

Електронна адреса Друкувати PDF

На ім’я ректора нашого Університету, академіка НАМН України, професора Б.С. Зіменковського надійшов лист від в. о. міського голови Львова, заступника міського голови з фінансово-економічних питань Г. Васьківа. У листі йдеться про таке.

У понеділок, 1 2 березня 2018 року, о 13.30 на площі Ринок відбудеться урочиста акція з нагоди відзначення 153-ї річниці від дня першого публічного виконання Державного гімну України, що є символом єдності та самобутності нашого народу. Слова гімну закликають нас до утвердження самостійності та суверенітету України, надихають на любов і вірність своїй Батьківщині.

Організатор акції – Львівська міська рада. Участь у заході візьмуть учнівська і студентська молодь міста спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями.

Усі охочі студенти та викладачі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького зможуть спільно виконати Державний гімн України.

Відділ гуманітарної освіти і виховання та осередок товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка ЛНМУ імені Данила Галицького просять викладачів та кураторів академічних груп, представників органів студентського самоврядування, первинних профспілкових організацій, громадських організацій, що діють у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, взяти участь у спільному виконанні Державного гімну «Ще не вмерла України» та забезпечити проведення в академічних групах та гуртожитках виховних годин, тематичних бесід, лекцій, круглих столів тощо, присвячених 153-й річниці від дня першого публічного виконання Державного гімну , а також сприяти інформуванню студентів про зазначений захід та участі в них усіх охочих і вільних від занять.

Збір студентів та викладачів відбудеться в понеділок, 12 березня, о 13.30 на площі Ринок, перед міською Ратушею.

Довідка. Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло Вербицький. Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі – під час першого в Західній Україні шевченківського концерту.

Статус Державного гімну Незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького здобув 15 січня 1992 року.

Відділ гуманітарної освіти і виховання,

Осередок товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка ЛНМУ імені Данила Галицького,
прес-центр ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду