|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Кафедра психіатрії та психотерапії ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького організувала та провела «Фройдівські читання», присвячені річниці від дня народження Зиґмунда Фройда

Кафедра психіатрії та психотерапії ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького організувала та провела «Фройдівські читання», присвячені річниці від дня народження Зиґмунда Фройда

Електронна адреса Друкувати PDF

3 травня кафедра психіатрії та психотерапії ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького разом з Львівським психоаналітичним інститутом ментального здоров’я організували та провели публічні лекції «Фройдівські читання», присвячені річниці від дня народження Зиґмунда Фройда.

Цьогоріч публічні читання відбулися за участю іноземних гостей. Змістовна палітра події інтегрувала психоаналіз, мистецтво та філософію. Лекторами були психоаналітик-філософ, асоційований професор Університетської клініки психоаналізу та психотерапії Віденського медичного університету, психоаналітик (WAP / IPA) Ulrike Kadi та психоаналітик-митець в галузі інтерактивного мистецтва та живопису Wolf Werdigier.

Довідка. «Фройдівські читання» – унікальна подія для України та Львова, бо до 2017 року вони проходили лише у двох містах – Відні і Вашингтоні. Після багаторічних переговорів з Міжнародним фондом імені Зиґмунда Фройда кафедра психіатрії та психотерапії ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького та Львівський психоаналітичний інститут отримали дозвіл від Наукової комісії названого фонду на проведення такої акції у Львові. При прийнятті цього рішення колегами з Європи було враховано здобутки у сфері розвитку психоаналізу в Україні, а також українське (галицьке) коріння Зиґмунда Фройда, батько якого народився у Тисмениці (Івано-Франківська область), а мати – у Бродах (Львівська область).

Уперше в Україні публічну лекцію на тему «Фройд для нас нині…» прочитав у Львові в травні 2017 року Президент Української спілки психотерапевтів, Віце-президент Європейської Асоціації Психотерапії, почесний професор Університету Зиґмунда Фройда (Відень, Австрія) завідувач кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького , д. мед. н., професор Олександр Фільц.

Ulrike Kadi – асоційований професор Університетської клініки психоаналізу та психотерапії Віденського медичного університету, психоаналітик (WAP / IPA), спеціаліст з психіатрії та психотерапевтичної медицини, приват-доцент філософії. Читає лекції в університетах Відня, Клагенфурта, Інсбрука, Берліна. Координація серії "Психе" та "Сома" (разом з Gerhard Unterthurner) (2000-2010 роки) в Інституті науки та мистецтва (Відень). Засновник групи "Феноменологія". Генеральний секретар (1994-2002) Австрійського товариства феноменологів.

Wolf Werdigier вивчав архітектуру у Відні та Лондоні. Навчався живопису та дизайну з Jaap Bakema, Xenia Hausner, Jakobo Borges, Irina Nakhova, Herman Nietsch, Markus L?pertz. Працює в галузі міського дизайну (містобудування). Гостьовий професор Pratt-Institut / Нью-Йорк. Працює в галузі інтерактивного мистецтва та живопису з виставками у Відні, Нью-Йорку, Вашингтоні, Венеції, Тель-Авіві та Рамаллі. Читає лекції в Колумбійському університеті Нью-Йорка, семінари в університеті Штутгарта.

За інформацією кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО

Фото з сайту Львівської міської ради

http://meduniv.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1184&Itemid=355

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду