|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Співробітники кафедри терапевтичної стоматології отримали дипломи на X міжнародному симпозіумі стоматологічної та медичної фізикодіагностики і фізіотерапії «Стоматологія – наука інтердисциплінарна» (Мєндзиздроє, Польща)

Співробітники кафедри терапевтичної стоматології отримали дипломи на X міжнародному симпозіумі стоматологічної та медичної фізикодіагностики і фізіотерапії «Стоматологія – наука інтердисциплінарна» (Мєндзиздроє, Польща)

Електронна адреса Друкувати PDF

24-27 травня 2018 року у мальовничому містечку Мєндзиздроє відбувся Х міжнародний симпозіум стоматологічної та медичної фізикодіагностики і фізіотерапії.

Симпозіум проходив під патронатом ректора Поморського медичного університету в Щецині, Ради Польського товариства фізіотерапії, президента Польської стоматологічної асоціації. Головними організаторами проекту стали департамент пропедевтики і стоматологічної фізикодіагностики Поморського медичного університету та Рада секції фізикодіагностики і фізіотерапії стоматологічної Польської спільноти фізіотерапії. Симпозіум був організований спільно з Комісією стоматологічної медичної ради в Щецині, факультетом медичних наук Поморського медичного університету, вищою школою освіти і терапії в Познані та рентгенівської лабораторією СВСТ і CAT з Щецина.

Робота заходу складалася з восьми сесійних засідань, під час яких розглядалися міждисциплінарні питання, зокрема: фізикодіагностика в науках медичних і стоматологічна радіологія; новітня біохімічна діагностика, мітохондріальна медицина і харчування людини; фізикотерапія і фізіотерапія в стоматології та медицині; психологічні, соціологічні та економічні аспекти наук про здоров’я; біомеханіка стоматологічна та опорно-рухової системи; біоматеріали в сучасній медицині і стоматології; сесія молодих наукових працівників та студентів.

У симпозіумі взяли участь фахівці різного профілю з Польщі та низки країн Європи: стоматологи, фізіотерапевти, біофізики, біологи, біохіміки, інженери, програмісти, педагоги, психологи.

Від України були представлені доповіді співробітників кафедри терапевтичної стоматології Львівського національного університету імені Данила Галицького доц. Ольги Петришин, доц. Ольги Ріпецької, доц. Володимира Гриновця та ас. Галини Демчини та директора Стоматологічного медичного центру, доцента кафедри ортопедичної стоматології нашого Університету Володимира Шибінського, за результатами яких львів’яни отримали дипломи та сертифікати.

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з останніми досягненнями в галузі фізичної медицини і практичними вказівками щодо можливості їх використання у стоматології. Крім лекцій поважних професорів і докторів, для реалізації пізнавальних потреб молодих вчених і студентів для них було виділено окреме наукове засідання, де вони представили результати своїх досліджень, проведених в медичних школах по всій країні. Під час перерв учасники заходу відвідали виставку медичної продукції, де були представлені вироби провідних фірм.

Робота сипозіуму пройшла надзвичайно чітко та скоординовано завдяки зусиллям оргкомітету симпозіуму: професорів Данути Лец-Кияк, Гелени Гронвальд, Пьотра Скомро, магістрів Марти Гжегоцкої та Пьотра Стодольни . Душею симпозіуму, як і минулими роками, була його засновниця – професор Кристина Лісєцка-Опалко.

Під час симпозіуму переважала конкретна мета, яка зобов'язує шукати і просувати нові, альтернативні методи діагностики, лікування і реабілітації, що, безсумнівно, пов'язане з інтеграцією багатьох дисциплін, Захід став приводом для обміну науковим досвідом та результатами клінічних випробувань і черговий раз довів, що стоматологія є міждисциплінарною наукою.

Ольга Петришин, доцент кафедри терапевтичної стоматології, 

Ольга Ріпецька, доцент кафедри терапевтичної стоматології,

Галина Демчина, асистент кафедри терапевтичної стоматології,

Володимир Гриновець, доцент кафедри терапевтичної стоматології

Львівського національного університету імені Данила Галицького