|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького організувала екскурсію для іноземних студентів до Державного історико-культурного музею-заповідника «Личаківський цвинтар»

Кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького організувала екскурсію для іноземних студентів до Державного історико-культурного музею-заповідника «Личаківський цвинтар»

Електронна адреса Друкувати PDF

Кафедра українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького організувала екскурсію для іноземних студентів до Державного історико-культурного музею-заповідника «Личаківський цвинтар».

Студенти із Марокко, Нігерії, Гани, Єгипту прослухали розповідь екскурсовода українською мовою про один із найстаріших комунальних цвинтарів Європи, який було відкрито у 1786 році ще за австрійської влади. Національність похованих була різною, про що свідчать написи на пам'ятниках латиною , польською , німецькою , голландською , румунською , грецькою мовами.

Екскурсанти оглянули пам'ятники вздовж головної алеї: Великому Каменяреві на могилі Івана Франка – встановлений у 1933 році; «Будителю Русі» на могилі Маркіяна Шашкевича , виконаний у майстерні Генрика Пер'є; Володимирові Барвінському скульптора С. Р. Левандовського; пам'ятник Орфею на могилі Соломії Крушельницької та ін.

Неабияке зацікавлення викликали у майбутніх лікарів каплиці-усипальниці заможних, переважно шляхетських родин: неороманські каплиці Кшечуновичів і Кисельків (архітектор Пилип Покутинський ), неокласицистична – родини Моледзінських, каплиці Адамських, Лодинських, Бачевських (остання за проектом Яна Шульца), неоготична каплиця Цетнерів , збудована у1890- 1891 роках фірмою Івана Левинського за проектом Яна Томаша Кудельського та ін.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ гуманітарної освіти і виховання

http://meduniv.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1184&Itemid=355

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду