|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / На клінічній базі ЛНМУ імені Данила Галицького за участю польських колег відбувся сертифікований АНА курс BLS, ACLS

На клінічній базі ЛНМУ імені Данила Галицького за участю польських колег відбувся сертифікований АНА курс BLS, ACLS

Електронна адреса Друкувати PDF

З 1 по 5 жовтня 2018 року на базі Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, яка є клінічною базою ЛНМУ імені Данила Галицького, відбувся сертифікований АНА курс BLS, ACLS.

Тренінг проводився на безкоштовній основі під егідою Міністерства охорони здоров’я України як один з перших етапів реалізації концепції МОЗ щодо перепідготовки лікарів для роботи на ранньому госпітальному етапі у відділеннях екстреної допомоги. Він став результатом багаторічної співпраці між Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького , Варшавським медичним університетом та Службою екстреної авіації Польщі.

Метою даного навчання було проведення тренінгу для лікарів новостворених відділень екстреної допомоги міських лікарень Львова та викладачів ЛНМУ імені Данила Галицького. Програма тренінгу відповідала сучасним актуальним протоколам АНА щодо базової підтримки життєдіяльності та розширеним реанімаційним процедурам у дорослих осіб. За результатами іспиту найкращих курсантів відібрано у кандидати на інструктори АНА з BLS та ACLS з наступним їх навчанням в Польщі.

З польського боку відповідальним за цю співпрацю був директор служби екстреної медичної авіації Польщі, візит-лектор ЛНМУ імені Данила Галицького, декан факультету екстреної медицини та медичного рятівництва Варшавського медичного університету, доктор наук, професор Роберт Галонзковський, Головний тренер – інструктор АНА з BLS, ACLS, PALS, викладач факультету Екстреної медицини та медичного рятівництва Варшавського медичного університету, перший заступник директора служби екстреної авіації Польщі. Член бригади HEMS (helicopter emergency medical services) магістр Марцін Подгурський.

З українського боку за проведення тренінгу відповідала к. мед. н., експерт МОЗ України за напрямком «Медицина невідкладних станів», доцент кафедри сімейної медицини ФПДО нашого Університету Іжицька Н.В.

Проведення тренінгу мало надзвичайно важливе значення, оскільки відповідно до нових вимог МОЗ України у систему підготовки фахівців з екстреної медицини вводиться поняття викладач-інструктор, який повинен мати актуальні сертифікати професійних асоціацій, визнаних Національною Агенцією Екстреної Медицини (Американська Асоціація Серця AHA входить до переліку цих асоціацій). Це дасть змогу підвищити рівень знань та вдосконалити практичні навички лікарів у відповідності до сучасних міжнародних стандартів надання екстреної медичної допомоги та підготувати їх до роботи в новостворених відділеннях екстреної медичної допомоги, полегшить упровадження системи безперервної післядипломної освіти у фахове середовище системи ЕМД за рахунок навчених інструкторів.

Аналіз отриманих результатів дасть змогу підвищити якість підготовки лікарів за спеціальністю МНС на кафедрах післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, що буде одним із перших етапів реалізації концепції МОЗ стосовно перепідготовки лікарів для роботи на ранньому госпітальному етапі в відділеннях екстреної допомоги.

Іжицька Н.В., к. мед. н., доцент кафедри сімейної медицини ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького, експерт МОЗ України за напрямком «Медицина невідкладних станів»

http://meduniv.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1184&Itemid=355

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду