|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Професор Войцех Максимович з Центру експериментальної медицини університету Ольштина (Республіка Польща) розповів, чому без надії можна сподіватися

Професор Войцех Максимович з Центру експериментальної медицини університету Ольштина (Республіка Польща) розповів, чому без надії можна сподіватися

Електронна адреса Друкувати PDF

Вже впродовж кількох років у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького діє хороша традиція запрошувати провідних фахівців світового рівня у різних галузях медицини як візит-лекторів. Так, львівські студенти мали нагоду поспілкуватися із провідним британським нейрохірургом, а віднедавна ще й автором бестселлерів Генрі Маршом, не менш відомим його колегою з Канади професором-нейрохірургом Джемсом Руткою. Сьогодні майбутні медики та практикуючі лікарі могли дізнатися про останні досягнення в лікуванні неврологічних недугів в сусідній Польщі із доповіді завідувача кафедри нейрології та нейрохірургії, професора Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині Войцеха Максимовича. Професор Максимович добре відомий у Польщі та за її межами насамперед своїми революційними методами лікування на основі нейромодуляції – стимуляції нервових волокон та головного мозку за допомогою електричних імпульсів. Вперше таку методику в лікуванні він застосував у 1984 році, зараз продовжує її успішно впроваджувати для подолання наслідків різноманітних неврологічних захворювань – від невралгій, до епілепсій чи розсіяного склерозу. Центр експериментальної медицини університету Ольштина, де практикує Войцех Максимович, намагається дарувати надію у безнадійних ситуаціях – береться за повернення до свідомого життя людей, що кілька місяців перебувають у комі. Операції з імплантації симуляторів у центральну нервову систему особам, котрі перебувають у стані коми, дають шанс пацієнтам та їх рідним. Звичайно, не всі випадки дають позитивний результат, та й імпланти коштують чималих грошей, проте охочих скористатися таким останнім шансом є понад 500 осіб – саме стільки перебуває в черзі на цю програму під назвою «Будильник для дорослих».

«Коли я вчергове бачу те, чого не бачать інші, переконуюся, що не можна відступати, здаватися, навіть, якщо ти маєш справу із безнадійним випадком», – підкреслив професор.

Професор Максимович у 1997-1999 роках очолював Міністерство охорони здоров’я та соціального забезпечення Республіки Польща. Саме він долучився до масштабних реформ, що їх проводив уряд прем’єр-міністра Єжи Бузека. Реформа системи охорони здоров’я була однією з чотирьох , що дозволили згодом Польщі зайняти чільні позиції серед країн Євросоюзу. Своїм досвідом реформування галузі Войцех Максимович охоче поділився із присутніми.

Сьогоднішня зустріч була організована ЛНМУ ім. Данила Галицького спільно із Українським лікарським товариством у Львові, департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА та Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові. Від імені керівництва Університету із вітальним словом до присутніх звернувся проректор із наукової роботи доктор медичних наук, професор Андрій Наконечний.

Відділ комунікації і промоції ЛНМУ ім. Данила Галицького