|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Викладачі та студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького взяли участь в урочистих заходах з нагоди 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки

Викладачі та студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького взяли участь в урочистих заходах з нагоди 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки

Електронна адреса Друкувати PDF

1 листопада у Львові відбулися урочисті заходи з нагоди 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки, участь у яких взяли Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, керівники області та міста, військовики, діячі науки та культури, представники громадськості, міжнародних, релігійних організацій, провідних закладів вищої освіти Львова.

У святкових заходах за дорученням ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, академіка НАМН України, професора Бориса Зіменковського взяла участь делегація нашої Alma Mater, до якої увійшли студенти різних факультетів, куратори груп, члени університетського осередку товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Студентського самоврядування ЛНМУ імені Данила Галицького та ін.

Під звуки Державного Гімну України у виконанні військового духового оркестру та залпи салюту зі стрілецької зброї було покладено квіти до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі, а також до могил Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «Пласту» Олександра Тисовського та воїна УГА Северина Левицького. Відтак колона перейшла до могили Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та могил сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76.

Священики різних конфесій Львова почергово відслужили екуменічну панахиду за усіма загиблими воїнами, поховання яких є і на Личаківському кладовищі. Після панахиди присутні, більшість яких складала молодь львівських навчальних закладів, зокрема і студенти-медики, взяли участь у покладанні квітів до могил та запалили лампадки.

Згодом відбулися такі заходи, як відкриття пам’ятника героям ЗУНР та УГА на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину, студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища, покладання квітів та віче на Меморіалі Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі, вшанування пам'яті загиблих на братській могилі УСС на цвинтарі Старого Знесіння та Стрілецька ватра на площі біля пам'ятного меморіалу ЗУНР (вул. Городоцька, 40).

Володимир Гриновець , доцент, помічник проректора з навчально-виховної роботи ЛНМУ імені Данила Галицького , голова університетського осередку Товариств а «Просвіта»

Фото автора 

Відділ гуманітарної освіти і виховання,

Товариство «Просвіта» ЛНМУ імені Данила Галицького,

http://meduniv.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1184&Itemid=355

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду