|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Пішов з життя корифей українського народного танцю

Пішов з життя корифей українського народного танцю

Електронна адреса Друкувати PDF

4 листопада в результаті тривалої хвороби пішов з життя художній керівник та головний балетмейстер-постановник народного ансамблю танцю «Горицвіт» Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, член ради Міжнародної фольклорної асоціації IGF, лауреат всесвітнього «Оскару фолькльору» Зенон Федорович Колобич.

Саме завдяки його копіткій роботі у 1975 році на базі Львівського медичного інституту був створений самодіяльний танцювальний колектив, який у 1982 році отримав почесне звання «Народного».

Під керівництвом Зенона Колобича Народний ансамбль танцю «Горицвіт» ЛНМУ імені Данила Галицького став окрасою українського мистецтва і творчою візитівкою України у світі. За сорок три роки існування колектив здобув міжнародну славу й популярність, став лауреатом низки міжнародних фольклорних конкурсів, учасником міжнародних фольклорних фестивалів у Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Італії, Канаді, Нідерландах, Німеччині, Північній Кореї, Польщі, Румунії, США, Туреччині, Угорщині, Франції, Чехії, Швейцарії та ін.

Випускник стоматологічного факультету нашої Alma Mater, Зенон Колобич виховав не одне покоління не просто танцюристів, а лікарів, по-справжньому захоплених мистецтвом та творчістю, він надихав і передавав вихованцям свій запал, професіоналізм, енергію та неперевершене вміння перетворювати мрію у реальність.

Вічна йому пам’ять…