|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Представник кафедри українознавства взяла участь у Міжнародному форумі української культури

Представник кафедри українознавства взяла участь у Міжнародному форумі української культури

Електронна адреса Друкувати PDF

26-28 жовтня на запрошення відділення Об’єднання українців у Польщі у місті Ельблонґ завідувач кафедри українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького, доцент Тетяна Єщенко взяла участь у Міжнародному форумі української культури «Українські барви прикордоння», який відбувся у польському містечку Бранєво.

Представниця нашої Alma Mater виступила з доповіддю на тему «Заграй, кобзарю, про одвічне…» (з нагоди 100-річчя Кобзарського хору (1918 р.), гідно репрезентувавши Україну з нагоди 100-річчя заснування Національної капели бандуристів імені Георгія Майбороди, а також провела майстер-клас для дітей і молоді «Уквітчана Україна».

Організаторові заходу Мирославі Шульган (Mirosława Szulhan) вдалося створити український колорит для кожного учасника фестивалю. На форумі були представлені різні жанри української культури: показ фільму «Олена», виступи колективів народних інструментів, капели бандуристів, танцювальних колективів з Перемишля, польсько-українського дуету «Слов’янська душа», українськомовної рок-групи з Вроцлава та ін.

На фестивалі були присутні представники польської влади і духовенства, які наголосили на важливості української громади для міста Бранєво, країни загалом. І це невипадково. Успішні бізнесмени, освітяни, культурні діячі – етнічні українці – нині посіли важливе місце у культурному та економічному житті Польщі (фабрика «MEBLE – OKMED», страхова компанія «PZU» та ін.). Їхні батьки пережили сумні сторінки історії, про які і досі важко згадувати без хвилювань. Унаслідок операції «Вісла», проведеної в 1947 році, чимало українців було виселено з родинних земель в південно-східній Польщі на північні і західні терени країни. Але попри труднощі наші етнічні побратими зберігали свою ідентичність, навчали дітей мови і культури, вели просвітницьку діяльність, створювали громадські організації.

Нині найчисленнішою є ОУП («Об'єднання українців у Польщі»). Ця організація є видавцем кількох періодичних видань: «Наше Слово», «Над Бугом і Нарвою», «Благовіст», «Український альманах» (раніше «Український Календар»), а також співзасновником телевізійної програми «Теленовини» (TVP-3). До складу ОУП входить й Українське лікарське товариство. Та найяскравішими, знаними на теренах не лише Польщі, а й Європи, є українські етнічні фестивалі, які почасти фінансуються урядом Польщі, це: «Фестиваль української культури» (Сопот), «Молодіжний Ярмарок» (Ґданськ), «На Івана на Купала» (Дубичі Церковні), «Підляська осінь» (Підляшшя), «Лемківська ватра» (Ждиня), «Дні української культури» (Ґіжицко, Щецін), «Битівська ватра» (Битов) та ін. У місті Бранєво діти у школах вивчають українську мову на факультативних заняттях (як іноземну мову). В останні роки кількість охочих вивчити українську збільшується, бо ж чимало поляків обирає для навчання університети України, зокрема ВНЗ Львова, у тому числі і ЛНМУ імені Данила Галицького.

Тож участь нашої колеги у Міжнародному форумі української культури ще раз підтвердила, що Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького відкритий для міжнародної співпраці, що сприяє утвердженню української культури на світових теренах та поглибленню партнерських відносин між Україною та Польщею.

За інформацією кафедри українознавства

http://meduniv.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1184&Itemid=355

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду