|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Відбулася робоча зустріч співробітників ЛНМУ імені Данила Галицького з фахівцями бюро ВООЗ в Україні щодо питань впливу довкілля на здоров’я населення

Відбулася робоча зустріч співробітників ЛНМУ імені Данила Галицького з фахівцями бюро ВООЗ в Україні щодо питань впливу довкілля на здоров’я населення

Електронна адреса Друкувати PDF

20 листопада 2018 року, на базі кафедри клінічної фармації фармакотерапії та медичної стандартизації, відбулася робоча зустріч представників бюро ВООЗ в Україні із співробітниками нашого Університету.

Метою заходу стало представлення результатів круглого столу «Пріоритети довкілля та здоров’я в Україні», який відбувся тижнем раніше – 13 листопада 2018 року у Києві та мав на меті обговорення пріоритетів країни у сфері довкілля та здоров’я, визначених Міністерством охорони здоров’я України: перш за все питання зміни клімату, вдосконалення якості атмосферного повітря, використання азбесту та радону, вплив Чорнобиля на здоров’я в Україні тощо.

Завідувач кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації ЛНМУ імені Данила Галицького професор Андрій Зіменковський розповів про напрямки діяльності та наукові впровадження кафедри (взаємозв’язок поміж забрудненням довкілля та рівнями окремих видів захворюваності; вдосконалення листка призначення у відповідності до економічної рентабельності та вимог протоколу; вивчення застосування в Україні антибіотиків та генетичної опірності до статинів; системи контролю за якістю наданої медичної допомоги тощо).

В.о. завідувача кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я, доцент Тарас Гутор доповів щодо аспектів довкілля та здоров’я у вищій та післядипломній освіті в Україні. Зокрема він звернув увагу присутніх на те, що аспекти довкілля та здоров’я на додипломному рівні викладаються в обсязі 1% від усіх навчальних дисциплін. Найбільше з-поміж них присвячено питанням забруднення довкілля. Водночас на післядипломному рівні існує потреба у збільшенні об'єму навчальних годин з питань профілактики, зокрема з питань впливу довкілля, клімату, радіації, шуму, азбесту, біоцидів тощо на здоров'я населення.

Представники Бюро ВООЗ в Україні, а саме Національний координатор програм з профілактики НІЗ Наталія Король та фахівець з довкілля та професійного здоров’я Марія Ємельяненко закликали працівників Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького щодо співпраці у форматі впровадження освітніх програм відповідно до 5-ти компонентів НІЗ, що затверджені у релевантному Національному плані дій.

Ініціатива вивчення аспектів впливу довкілля на здоров’я у Львівському регіоні у відповідності до визначених МОЗ пріоритетів країни у сфері довкілля та здоров’я була повністю підтримана учасниками робочої зустрічі. Сторони визначили необхідність вивчення аспектів впливу довкілля на здоров’я у Львівському регіоні та домовилися про майбутню співпрацю в рамках розробки та впровадження спільних освітніх програм, зокрема для фахівців первинної ланки медицини.

Гутор Тарас, в.о. завідувача кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я, доцент

Відділ комунікації і промоції

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду