|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Студенти медичного факультету №1 відвідали урочистий захід з нагоди 115-річчя заснування “Народної лічниці”

Студенти медичного факультету №1 відвідали урочистий захід з нагоди 115-річчя заснування “Народної лічниці”

Електронна адреса Друкувати PDF

Цієї осені  минуло 115 років з часу  заснування за ініціативи доктора  Євгена Озаркевича та сприяння Митрополита Андрея Шептицького “Народної лічниці”, метою діяльності якої було надання безкоштовної медичної допомоги всім мешканцям Львова та цілої Галичини, незалежно від національності чи віросповідання.

У межах святкування ювілейної дати відбувалися урочисті заходи, один з яких – мистецька програма “Вечірня молитва”. У стінах Львівського органного залу у виконанні заслуженої хорової капели України “Трембіта” та камерного оркестру  прозвучали вокально-інструментальні композиції Д. Бортнянського, М. Леонтовича, Г. Гаврилець, Б. Сегіна, Е. Елгара,  С. Барбера, К. Дженкінса, О. Г'єйло, Е. Ешенвальдса. Вітальне слово до присутніх мовив Його Високопреосвященство Архиєпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возьняк. Серед запрошених були діячі культури, духовенство, громадські діячі, а також студенти медичного факультету №1 ЛНМУ імені Данила Галицького – активні учасники студентського громадського об’єднання “Милосердя” разом із заступником декана медичного факультету №1 з виховної роботи Богданою Крив’як.

Широка палітра музичних барв виконаних творів та почутих слів повністю передала емоційну мінливість людської натури та глибину душевних переживань, безкорисливого добра та незламного патріотизму до рідного народу, якими наповнена історія “Народної лічниці”.

Сьогодні “Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького” налічує 60 ліжко-місць. У клініці працює 30 лікарів та функціонує три відділення: гемодіалізу, паліативне та психологічне; хірургічне відділення проходить процес відновлення. 6 грудня 2018 року з 9:00 до 17:00 у Шпиталі (вул. Озаркевича, 4) проходитиме День відкритих дверей. Про це в ході спілкування після завершення мистецького дійства повідомив адміністратор Шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького отець Андрій Логін (на фото разом зі студентами). Також були досягнуті попередні домовленості щодо співпраці студентського громадського об’єднання “Милосердя” зі Шпиталем в контексті волонтерської діяльності студентів нашої Alma Mater.

Олег Даниляк, громадський декан медичного факультету №1

Фото автора

Відділ гуманітарної освіти і виховання