|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Міжнародна конференція алергологів та імунологів

Міжнародна конференція алергологів та імунологів

Електронна адреса Друкувати PDF

Львівський національний медичний університет став співорганізатором Міжнародної конференції «Аутоімунні, алергічні, імунодефіцитні хвороби та імунні конфлікти: сучасна діагностика та терапія». Конференція, що відбулася в останні дні листопада , була присвячена 20-літтю кафедри та центру клінічної імунології та алергології у Львові та 100-літтю з дня народження академіка Михайла Даниленка- колишнього ректора Університету.

Це вже восьме таке поважне зібрання алергологів та імунологів, що відбувається під егідою Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького , департаменту охорони здоров'я ЛОДА, Національного університету «Львівська політехніка», КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня», Львівського обласного клінічного діагностичного центру, Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації. Урочисте відкриття конференції відбулося в Домі Роберта Домса, де представники влади , наукової спільноти та керівництво Університету відзначили молодих вчених, лікарів-практиків, що своєю працею долучилися до розвитку вітчизняної алергології та імунології та медицини загалом.

У роботі конференції взяли участь 398 науковців, практикуючих лікарів клінічних імунологів, алергологів, дитячих імунологів, дитячих алергологів, педіатрів, пульмонологів, дерматологів, акушер-гінекологів, інфекціоністів, сімейних лікарів, лікарів-інтернів різних спеціальностей як з України, так і з зарубіжних країн. Всього було зроблено 188 доповіді, з них 24 були представлені іноземними гостями з Австрії, Великобританії, Данії, Італії, Китаю, Македонії, Німеччини, Польщі, Росії,  Словаччини, Туреччини, Швеції та Швейцарії.

На конференції було проведено три пленарних засідання: «Становлення і поступ імунології та алергології в Україні», «Фундаментальні основи імунології та алергології», «Міжнародна практика в діагностиці та лікуванні алергічних та імунозалежних хвороб», чотири симпозіуми та ряд секційних засідань з клінічної імунології,  алергології, ревматології та з лабораторних методів діагностики в імунології та алергології. Також було проведено навчальний семінар «Нормативно-правове регулювання клінічних випробувань в Україні.  Керівництво з належної клінічної практики (ICH GCP E6 (R2)» та два круглий столи: «Проект Національного реєстру «Первинні імунодефіцити» та  «Правові аспекти в медицині». Разом з кафедрою систем штучного інтелекту Національного університету Львівська політехніка було проведено воркшоп «Інформатика та медицина, орієнтована на дані». Всі делегати отримали загальний сертифікат учасника конференції та сертифікат  участі у відповідному симпозіумі («Імуноревматологія», «Імунологія репродукції», «Імунологія та алергологія в сімейній медицині», «Імунотрансплантологія»).

Уся наукова інформація, представлена в доповідях, була дуже сучасною і актуальною. До найцікавіших з них можна віднести  доповіді професора Олега Гнатейко, професора Гаяне Акопян «Молекулярні засади лікування імунозалежних хвороб людини» (Львів, Україна), у якій йшлося про можливості корекції генетичних змін при первинних імунодефіцитах, професора Оле Хрістіансена «Звичні викидні: статус лікування імуноглобулінами для внутрішньовенного введення +/- преднізолон” (Аальборг, Данія), який запропонував диференційований підхід до призначення терапії у відповідності до того чи іншого імунозалежного механізму репродуктивної втрати та професора Роберто Джіакомеллі  «Антисинтетазний синдром: діагностика та лікування» (Рим, Італія), який у своїй доповіді висвітлив нову ланку імунопатогенезу ревматичних хвороб.

На конференції прозвучало ряд доповідей, на яких було представлено абсолютно нові уявлення про природу аутоантитіл та механізми їх впливу на розвиток аутоімунних, алергічних хвороб та навіть первинних імунодефіцитів. До них належать доповіді професора Юрія Кота, професора Тетяни Негрич, член-кореспондента НАН України, професора Ростислава Стойки «Аутоантитіла проти форми 46 kDa нетипового міозину Myo1C у пацієнтів з аутоімунними хворобами”( Львів, Україна), професора Юрія Бісюка «Перехресний синдром: атопічний та алергічний контактний дерматит» (Київ, Україна) та професора Анджея Гаміана "Ентеробактерійний протеїн OmpC, який розпізнається антитілами до антигенів пупкової зв'язки, як потенційний діагностичний маркер імунодефіцитів гуморальної ланки у дітей" (Вроцлав, Польща).

Особливістю цієї конференції було проведення вперше в історії «Різдвяних читань» симпозіуму «Імунотрансплантологія», круглого столу «Правові аспекти в медицині» та спільного з науковцями Львівської політехніки воркшопу «Інформатика та медицина, орієнтована на дані». Актуальний стан розвитку медицини якнайбільше потребує інтеграції з іншими напрямками науки, а також поглибленого розуміння прав та обов'язків лікаря в сучасному правовому полі.

Конференція пройшла в теплій дружній атмосфері, яка дозволила делегатам не тільки обмінятися своїми науковими досягненнями та клінічним досвідом, але і створити нові ділові контакти та зав'язати дружні стосунки. 

Кафедра клінічної імунології та алергології

Відділ комунікації і промоції